»Gre za podrobno navodilo, ki ga izdaja NIJZ, kot mi je znano, je to še vedno prepovedano, ker gre za predmete, ki jih je težko razkužiti in lahko prehajajo iz rok v roke. Veste, da so roke največji vektor za prenašanje te bolezni.«
»Plačevanje omogočamo torej na 114 poštah (gre za največje pošte) in pri 476 pismonoših teh pošt, kar je približno ena tretjina stacionarnih pošt, prav tako je prek teh pismonoš pokritih s to opcijo približno ena tretjina gospodinjstev v Sloveniji. Plačevanje je omogočeno tudi brezstično.«
»Pošta Slovenije vsako transakcijo s plačilnimi karticami NLB-ja na terminalih POS obravnava kot dvig gotovine, tudi če s kartico plačate blago ali storitev. To pomeni, da provizijo za vsako transakcijo na terminalih POS Pošte Slovenije plačate vi, in ne pošta. Na izpisku v teh primerih vidite postavko nadomestilo za dvig gotovine. Svetujemo vam, da na Pošti Slovenije blago in storitve plačujete z gotovino. To lahko brezplačno dvignete na bankomatih NLB-ja s kartico katerega koli NLB-jevega osebnega računa.«
»Plačevanje blaga in storitev s karticami vsekakor pomeni dodatne stroške (stroški provizij za procesiranje kartičnih plačil) za Pošto Slovenije, ki pa jih v skladu s poslovno politiko družbe ne razkrivamo.«
»V konkretnem primeru gre za storitev dviga gotovine, ki jo izvaja Pošta Slovenije v imenu Nove KBM, d. d., in ne za plačilo blaga ali storitev.«
»Z vidika potrošnika pa bi bilo zagotovo primerno, da si Pošta Slovenija čim prej uredi zagotovitev plačevanja blaga in storitev s plačilnimi karticami na vseh poštnih poslovalnicah, da bodo potrošniki lahko plačevali brezgotovinsko, predvsem pa brez dodatnih nadomestil. Na ta način bi Pošta Slovenije posodobila svoj način poslovanja in s tem izkoristila možnost postati/ostati konkurenčnejša.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju